دوره DBA

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیلبعد از اتمام دوره کارشناسي ارشد مديريت، تعدادي از دانشجويان علاقمند به ادامه تحصيل در دوره دکتري هستند. دوره دکتري معمولا چهار سال به طول مي انجامد که دو سال ابتدايي آن به پاس کردن 18 واحد درسي و امتحان جامع مي گذرد. بعد از آن دانشجويان بايد به انتخاب موضوع رساله دکتري مديريت بپردازند و پس از آن اقدام به نگارش پروپزال کنند و طبق روال معمول پس از تصويب و نهايي شدن پروپوزال، شروع به تدوين رساله دکتري کنند.

رساله دکتري مديريت معمولا از پنج فصل به شرح زير تشکيل شده است:

در فصل اول از رساله دکتري به بررسي کليات تحقيق پرداخته خواهد شد. در اين فصل شرح مبسوطي از مقدمه، عنوان تحقيق، بيان مسئله تحقيق، ضرورت انجام تحقيق و قلمرو مکاني و زماني ارائه خواهد گرديد.
در فصل دوم رساله دکتري يعني فصل مباني نظري و پيشينه پژوهش، به بررسي مفاهيم و تئوري¬ هاي عمده در زمينه موضوع موردنظر و مفاهيم مربوطه پرداخته و در آخر پيشينه پژوهش مورد توجه قرار خواهد گرفت. در اينجا چارچوب نظري تحقيق نيز خواهد آمد.
در فصل سوم روش تحقيق، پرسشنامه يا مصاحبه، ابزار جمع ¬آوري داده ¬ها، و همچنين روش مورد استفاده براي تجزيه و تحليل داده¬ ها مطرح خواهد شد که عمدتا در اين مرحله از روش تحقيق کيفي مديريت در قالب روش هايي مانند گراندد تئوري، نظريه بنيادي، تحليل تم يا مضمون، تحليل محتوا، تحليل روايت، تحليل گفتمان و... استفاده مي شود. بنابراين روش تحقيق در رساله دکتري معمولا پيچيده تر از کارشناسي ارشد است.
در فصل چهارم به تجزيه و تحليل داده هاي جمع آوري شده پرداخته خواهد شد و فصل پنجم پايان نامه، فصل نتيجه گيري و ارائه پيشنهادات پژوهش و همچنين محدوديت ها است.
دانشجويان بايد توجه داشته باشند که فصول چهارم و پنجم رساله دکتري همانند پايان نامه کارشناسي ارشد از مهم ترين فصول رساله دکتري اند که بايد با دقت نظر خاصي انجام شوند.
دانشجويان دکتري مديريت بايد در نظر داشته باشند که رساله دکتري آنها بايد حاوي مطالب و ايده هاي جديد باشد. به همين دليل اساتيد و افراد با ديدي خاص به رساله دکتري نگاه مي کنند و آن را متمايز از پايان نامه هاي دوره کارشناسي ارشد و کارشناسي مي دانند.
بنابراين رساله دکتري امري بسيار تخصصي است و در صورتي که دانشجويان براي اولين بار اقدام به نگارش پايان نامه مي کنند، بايستي زمان زيادي را صرف بررسي، آموزش، يادگيري، تحليل و نگارش رساله دکتري خود کنند. از اين رو باشگاه دانشجويان مديريت با مشاوراني از ميان فارغ التحصيلان دکتري مديريت از دانشگاه هاي برتر تهران، با فراهم آوردن بستري مناسب مي تواند همراه و هميار شما در انجام پژوهش هايتان باشد و در سريع ترين زمان و با بالاترين کيفيت جوابگوي نيازهاي پژوهشي شما دانشجويان دکتري مديريت باشد.
علاوه بر اين مديراما با دارا بودن مشاوران متخصص توانايي مشاوره و راهنمايي در زمينه انجام پايان نامه DBA را دارد. DBA تفاوت هاي اساسي با دکتري دارد. براي انجام رساله آن بايد از مشاوران متخصص در اين حوزه کمک گرفت. يکي از تفاوت¬ هاي اساسي مابين اين دو دوره، انگيزه ه¬اي است که افراد را به هر يک از آنها سوق مي دهد. براي دانشجويانPh.D.، تدريس و تحقيق عامل اصلي است و براي دانشجويان DBA چالش ¬هاي ايجاد شده در کار دليل اصلي آن است، چرا که آنها در حال حاضر جايگاه شغلي خود را پيدا کرده ¬اند. اما DBA براي اين افراد فراتر از دانشي است که در دوره ¬هاي پيشين همچون MBA آموخته ¬اند، در واقع DBA آنها را به محققاني تبديل مي ¬کند که مسائل و مشکلات را از ديد علمي ¬تر مي¬ بينند. دوره Ph.D. معمولا دوره ه¬اي تمام وقت است و دانشجويان در طي 4 الي 5 سال تنها بر تحصيل خود متمرکز هستند، اما دوره DBA به گونه ¬اي طراحي شده که افراد در کنار شغل فعلي خود به آن مي¬ پردازند. همچنين، در دوره Ph.D.  افراد موضوع پايان نامه خود را طوري انتخاب مي ¬کنند که خلاء هاي علمي موجود در تئوري¬ هاي مديريتي را پر کنند، اما دوره DBA تاکيد بيشتري بر حل مسائل موجود دارد.
Ph.D.  با تئوري¬ هاي پيشرفته سر و کار دارد و بيشتر براي کساني مناسب است که دوست دارند محقق حرفه ¬اي و يا مدرس دانشگاه شوند. مدرک پاياني دوره ¬ها که براي دسته ¬اي از افراد از اهميت خاصي برخوردار است، آخرين وجه تمايز بين اين دو دوره به شمار مي¬ رود. در حالي که دوره Ph.D. در ميان دانشگاه ¬ها و سازمان¬ ها شناخته شده است، دوره DBA بسيار جوانتر است، بنابراين ارزش و اعتبار آن مي تواند به اعتبار مرکزي که مدرک از آنجا اخذ مي شود، بستگي داشته باشد. هر چه که افراد در مراکز شناخته شده ¬تر و با کيفيت ¬تر تحصيل کنند، به اعتبار مدرک آنها افزوده خواهد شد.
مهم¬ترين عوامل براي سنجش کيفيت دوره دي بي اي (DBA) در سه عامل اصلي خلاصه مي¬ شوند، 1. مرکز ارائه دهنده ¬ي دوره، 2. اساتيد و 3. دانش پژوهان. يک دانشگاه برجسته و با سابقه، وجود اساتيد شايسته و متخصص در حوضه مديريت که توانايي انتقال دانش و مهارت¬ هاي عالي مديريت را به افرادي که خود در بالاترين پست¬ هاي مديريتي و همراه با پيش زمينه تحصيلي مديريت هستند، داشته باشند و در نهايت دانش پژوهاني که به غني شدن فضاي کلاس ¬هاي درس از طريق انتقال تجارب خود و ديد تيزبين نسبت به مسائل و مشکلات، موجود کمک کنند. دانش پذيران دوره عالي مديريت راهبردي کسب و کار داراي پيشينه ¬هاي اجرايي و تجارب مديريتي مختلف هستند. ايجاد و گسترش شبکه ارتباطي دانش پذيران، يکي ديگر از مزيت¬ هاي اين دوره مي¬ باشد.
در آخر لازم به ذکر است که براي اتمام هرچه بهتر دوره دي بي اي (DBA) انجام رساله خوب و با کيفيت است. در اين راستا دانشجويان اين دوره ها با تعامل با مشاوران مديراما مي توانند به بهترين نحو رساله خود را پيش ببرند.

مديراما؛ باشگاه دانشجويان مديريت


ãäÈÚ

مشخصات

  • منبع: http://manoin2.ParsiBlog.com/Posts/43/%d8%af%d9%88%d8%b1%d9%87+DBA/
  • کلمات کلیدی: دوره ,دکتري ,رساله ,مديريت ,دانشجويان ,افراد ,رساله دکتري ,پايان نامه ,دکتري مديريت ,کارشناسي ارشد ,داشته باشند ,باشگاه دانشجويان مديريت ,دانشج
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل